вівторок, 27 листопада 2018 р.

А. Чайковський "За сестрою". Зустріч із літературним героєм


Як часто, читаючи твір, ми хочемо зустрітися з літературним героєм, поспілкуватися з ним, поставити  запитання.
А можливо, й самі уявляємо себе на місці персонажів.

Саме такий досвід здобували учні 7А класу на уроці української літератури після вивчення повісті А.Чайковського "За сестрою".


Діти вперше спробували прийом рольової гри: одні ставили запитання Павлусеві та його сестрі Ганні, а найсміливіші намагалися дати відповіді від імені цих персонажів. Звичайно, хвилювалися, адже непросто говорити думками інших.

Усе вдалося!!! Дітям надзвичайно сподобалося, а вчителю головне - задоволеня учнів під час навчання.

Так, як говорив А.Франс: "Вчитися треба весело. А здорова жива допитливість буває лише при хорошому настрої... Щоб перетравити знання, треба ковтати його з апетитом"






 


понеділок, 26 листопада 2018 р.

День Святого Миколая


Чи зазираєте Ви під подушку зранку 19 грудня? Думаю, що кожен дорослий хотів би відчути себе дитиною і подумки підбиває кількість власних добрих справ.

Здається, така дрібничка - дістати смаколики з-під подушки на День Святого Миколая. А скільки дива й чудес після цього всяляється в душу!

Мабуть, саме тому дорослі намагаються продовжити дитинство навіть підлітків та допомагають заклопотаному доброчинцю завітати й до їхніх дітей.

Як же долучитися вчителю до цього процесу? Звичайно, передати кожному слухняному учню маленький подарунок у щоденник від Святого Миколая.



Для своїх семикласників я виготовила ЗОБРАЖЕННЯ-МОТИВАТОРИ, які планую вклеїти в щоденники.

Якщо  бажаєте - завантажте ТУТ, роздрукуйте (розмір оберіть самі) і зробіть сюрприз своїм учням.
Працюйте із задоволенням!!!


пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Видавництво "Шкільний світ" про мій досвід роботи


Надзвичайно приємно,
коли робочий тиждень закінчується
неочікуваними сюрпризами. 
А якщо вони від видавництва "Шкільний світ"?

Сьогодні вдома на мене чекав поштовий конверт із примірником журналу "Українська мова та література" (№17-18, 2018р.), де надруковано мій урок української літератури для 5 класу "Цар Плаксій та Лоскотон" Василя Симоненка. Казкова історія й сучасне життя".





Тішуся, що колеги матимуть змогу ознайомитися з розробкою, у якій я поєднала роботу з літературним твором, аналіз сучасного мультфільма "Тролі" і життєві ситуації п'ятикласників.
На жаль, презентація PREZI не може розміститися на шпальтах видання. Пропоную переглянути її ТУТ. (після завантаження)

Редакція надрукувала й передмову - мої міркування про сучасний освітній процес і місце в ньому справжнього вчителя.

Дякую, видавництво "Шкільний світ"!!!


Пропоную переглянути роздатковий матеріал для уроку. 
Це - робочий зошит учня (для 2-х осіб) та цитатний матеріал.

субота, 10 листопада 2018 р.

Наш захопливий квест "Ніч у школі"



Учні 7А класу з нетерпінням чекали завершення Тижня української мови, бо в останній день мали стати учасниками квесту нового для нас формату "Ні ч ушколі".

Кишенькові ліхтарики, зручне взуття, гарний настрій - це все, що потрібно було кожному.

Тільки уявіть: таємничі темні коридори всім знайомої школи, відблиски світла в іншому кінці рекреації, незвичні завдання, хитрі підказки, галасливі однокласники... Хто б не хотів так провести вечір п'ятниці?















Команди знаходили підказки й виконували завдання  щоразу в новій аудиторії.








Настрій зашкалював, бурхливі емоці вирували!!!
Ще б пак, побувати вночі в хімічному кабінеті, побачити скелета, який пропонує завдання, в біологічному; іншими очима при світлі ліхтарика подивитися фізичний та географічний класи, завітати в медпункт, актову залу та їдальню... І все це  разом зі своїми друзями в супроводі гумору, жартів, веселощів.








Звичайно, кожна команда підійшла до виконання завдань відповідально й творчо: складали буріме, шифрували анаграми, проходили лабіринти, складали власні історії з малюнками...

А після рухливих розваг умостилися в класі на підлозі, створили "класний кінотеатр" і переглянули мультфільм.








четвер, 8 листопада 2018 р.

Qr-простір в нашій школі

Останнім часом Qr-коди активно впроваджують у різні сфери нашого життя. Якщо ви хоч раз скористалися цією програмою для зчитування закодованої інформації, то погодитеся, що надзвичайно цікаво дізнатися про те, що приховують чорно-білі квадрати. А якщо вони ще й кольорові?
Отож під час Тижня української мови в нашій школі саме для сучасних, зацікавлених учнів та вчителів було створено Qr-простір.
А ви скористалися своїм гаджетом для зчитування інформації?
Що цікавого побачили під цими кольоровими квадратиками?




Лексична помилка

Запропонуйте учням відредагувати словосполучення. Звісно, можна це зробити самостійно, перевіривши власні знання, або ж скористатися мережею...