неділя, 26 серпня 2018 р.

IV національна (не)конференція EdCamp Ukraine

2-3 липня в Харкові відбулася  IV національна (не)конференція EdCamp Ukraine, учасником якої мені пощастило стати. Матеріали з події можна переглянути за посиланнями в цьому дописі.

Офіційне відео EdCamp Ukraine 2018.

 https://youtu.be/262CZ2leBP4 – ось коротко, як усе відбувалося в ці чудові два дні! Дякуємо Кирилу Формазюку, Олексію Рогачову і Карині Шульженко за створення цього відеоролика. 

Можна переглянути мультфільм «Дайте крила внутрішній білій вороні» – https://youtu.be/QZL-NW0da6Q

Дякуємо Володимиру Андросову за другу серію про пригоди білих ворон, з якої Ви дізнаєтеся всю правду.

До Вашої уваги й відеозаписи експертних сесій, панельних дискусій, відкритих уроків і TED-talks Четвертої національної (не)конференції для шкільних педагогів уже доступні для безкоштовного перегляду за посиланням: http://bit.ly/sessionsedcampukraine2018.

Серія ексклюзивних інтерв’ю з гостями національної події розміщена медіа-проектом НАКИПЕЛО за посиланням:

Топ-звіт за згадками Четвертої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCampUkraine2018 можна подивитися за посиланням: https://goo.gl/s2eTXD.

Матеріали за результатами EdCamp Ukraine 2018 доступні у фінальному прес-релізі за посиланням http://bit.ly/releaseedcampukraine2018. Прочитайте та дізнайтеся, які питання обговорювалися під час відвертої бесіди з міністеркою, куди передано зібрані у благодійній акції книжки, скільки кілометрів проїхав EdCamp-мобіль за навчальний рік та інші цікавинки про подію. 

субота, 4 серпня 2018 р.

Учительська діяльність на новий лад

Виховувати людину — означає визначати долю нації.
  Схиархимандрит Іоанн

Останнім часом з'являється багато нових слів, здебільшого іншомовних, на позначення відомих професій. Візьмімо до прикладу одну з найвідоміших.
Кажуть, що  учитель - професія від Бога,  а всі інші - від учителя. Пригадайте, як по-іншому можна назвати людину, що  викладає в школі. У хмарі слів є застарілі та нові назви - перевірте себе))


Усьому, що необхідно знати, навчити не можна, 
учитель може зробити тільки одне — вказати дорогу.
   Річард Олдінгтон
А тепер з'ясуймо, що ж означають нові слова, пов'язані з викладацькою діяльністю.

Тьютор (від англ. tutor - наставник) – це особа, яка веде індивідуальні або групові заняття, а також - репетитор, наставник. У класичному розумінні - це головна фігура в дистанційному навчанні, що відповідає за проведення занять зі студентами. Тьютор часто виступає в ролі консультанта з освітніх програм та курсів.

Коуч (від англ. coaching - тренерство) допомагає знайти відповіді на власні запитання підопічних, відпрацьовує\відтреновує до автоматизму різні життєві та професійні ситуації. Коучі доповнюють виховну функцію освіти, допомагаючи дітям приймати власні рішення, а не тільки слухатися вказівок учителів.

Ментор - застаріле слово (від грец. Μέντωρ – им'я товариша Одіссея, опікуна Телемаха). Як термін почали використовувати синонімом до слів «учитель», «порадник», «наставник». Людина, що має інтерес у розвитку знань, умінь, навичок та міжособистісних стосунків, тобто досягла індивідуального зростання. Завдання ментора — допомагати тоді, коли просите про допомогу. Його обирають частіше, щоб досягнути індивідуального зростання.

Фасилітатор (від англ. facilitator, лат. facilis «легкий, зручний») – це фахівець із обговорень, який не зацікавлений у конкретних рішеннях, не представляє інтереси жодної з груп-учасників і не бере прямої участі в обговоренні. Інколи цим терміном називають помічника ведучого круглих столів.
Допомагає учню в усвідомленні власної цінності, підтримує  прагнення до саморозвитку, сприяє особистісному зростанню, розкриттю здібностей, пізнавальних можливостей.
Фасилітатор заохочує учнів до ефективного спілкування, залучає їх до дослідження, практичного застосування вмінь та навичок, відстежує процес навчання учнів.
Інколи термін "фасилітатор" вживається замість "модератор", тому важливо розмежувати зміст цих понять.

Модератор слідкує за виконанням встановлених правил та норм, а фасилітатор допомагає членам групи побудувати шлях вирішення питання.
Модератор не відслідковує зміст із позиції відповідності завданню, а основна мета фасилітатора – покращити ефективність роботи групи.

Едвайзер (від старофранцузького avisen у значенні "роздумувати") як правило, людина з більшими й глибшими знаннями в конкретній галузі. У більшості випадків він - практик.
Викладач, який виконує функції  наставника, навчає певної спеціальності. Він впливає на вибір траєкторії навчання та засвоєння програми, бере участь у підготовці всіх необхідних інформаційних матеріалів щодо організації навчального процесу. Едвайзер поєднує риси радника, керівника, ментора, але жоден термін окремо не вичерпує його значення у повному обсязі.

Наставник в оновленому освітньому середовищі допомагає опікуваному пристосуватися до дій у межах правил та настанов спільноти. Ця людина ділиться мудрістю, досвідом та підтримує інших. Наставник дає поради щодо більш ефективної роботи, допомагає вирішувати дискусійні питання, приймати складні життєві рішення. У цьому двосторонньому процесі зростає й розвивається не лише підопічний, але й наставник.

Отже, сучасне покоління учнів потребує таких педагогів, які зможуть допомогти обрати шлях та дати пораду, як реалізуватися в житті.
Яка ж Ваша роль у сучасному освітньому просторі?
Але ким би Ви не були, під які критерії не підпадали, продовжуйте навчатися новому. Це так цікаво!!!
Виживає не сильніший і не розумніший, а той, 
хто найкраще реагує на зміни, що відбуваються.
Гордон Драйден 


четвер, 2 серпня 2018 р.

Пазл. Поезія 6 клас

Складіть пазли!!!
Зображення дасть вам підказку, щоб пригадати назву твору. А міцні знання з уроків української літератури в 6 класі допоможуть назвати автора.
Успіхів та емоційного задоволення!!!

Лексична помилка

Запропонуйте учням відредагувати словосполучення. Звісно, можна це зробити самостійно, перевіривши власні знання, або ж скористатися мережею...